• 0216 371 50 25 – 0533 654 01 70
  • info@mavidepo.com

RadissonBlu Bosphorus

İstanbul’da Boğaz’ın üzerinde harikulade Boğaz manzaralı bir otel…
Ortaköy’de şık bir konumda yer alan Radisson Blu Bosphorus Hotel, İstanbul Boğazı ve tarihi Ortaköy Camii’sinin görkemli manzasına sahiptir.

Otelimizde 120 oda ve 7 studio bulunmaktadır. Bununla beraber otelimizde, restoranlar, barlar, Türk Hamamı, toplantı salonları, düğün organizasyonları yer almaktadır. Tahmin edeceğiniz üzere bütün ihtiyacımızı karşılayacak 2 adet kullanım suyu depomuz ve 1 adet yangın suyu depomuzda otelimizde yer almaktadır.

Kullanım suyu depolarımız birbirine geçmeli ve yüksekliği neredeyse 7 metreye varmaktadır.

Tahmin edeceğiniz üzere uluslarası kurumsal bir otel zincirinde, en kaliteli, en uygun malzemeyi kullanmamız gerekirdi.

Yoğun araştırmalarımız neticesinde birçok üretici ve uygulayıcı firmayla görüştükten sonra, başında İnşaat mühendisi Burak Tanrıver olan Mavi Depo’yu tercih ettik. Mavi Depo aslında, Tara Yalıtım ve Dizayn San. Tic. Ltd. Şti’nin, sadece su depolarının yalıtımı,  su depolarının izolasyonu, su depolarının dezenfeksiyonu konusunda uzmanlaşmış bir markasıydı.

Mavi Depo firma sahibi Burak Tanrıver’in yönlendirmesiyle uygulama tercihimizi, içme suyuna uygun, hijyenik PVC membrandan yana kullanmaya karar verdik.

PVC membran, tüm dünyada kabul görmüş, su depoları için özel üretilen bir kaplama malzemesiydi. Uygulamaya, malzeme ve işçilik hatalarına karşı 10 yıl garanti verilmekteydi. Kullanmayı planladığımız PVC membranın, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’ında içme suyuna uygunluk raporu vardı. Yine ayrıca, bağımsız laboratuvarlardan da içme suyu uygunluk testleri yapılmıştı.

Mavi Depo, bize, tüm teknik konularda doyurucu bilgi verdikten sonra, iş güvenliği eğitimlerini almış, maaşlı, kalifiye elemanlarıyla uygulamaya başladı. Bu kadar yüksek ve birbirine bağlantılı depolarımızın PVC membran ile kaplamasını tamamladı.

Depolarımızı doldurduktan sonra, sızdırmazlık testleri tamamlandı. Ne boru ağızlarından ne de farklı bir yerden hiçbir sızıntı yoktu.

2014 yılında yaptırdığımız izolasyon uygulamasından sonra, yılda iki defa yine Mavi Depo’ya su depolarımızın dezenfeksiyon uygulamasını da yaptırmaktayız.

Mavi Depo’ya kusursuz hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ederiz.

Erdoğan Güzer
RadissonBlu Bosphorus
Teknik Müdür

© Copyright 2018 Mavi Depo Tüm hakları saklıdır.
web tasarım