• 0216 371 50 25 – 0533 654 01 70
  • info@mavidepo.com

Kocaeli Gebze Kömürcüler İhtisas Organize Sanayi Bölgesi

Kocaeli Gebze Kömürcüler Organize Sanayi Bölgesi yaklaşık 79 hektar alana sahiptir. Sınırlarımız içinde 22 adet sanayi parseli ve 6 adet sosyal tesis parseli bulunmaktadır. Kullanım ve yangın suyu depolaması için 750’şer tonluk iki adet betonarme su depomuz mevcuttur.

Su depolarımız İller Bankası tip projesine uygun, betonarme olarak imal edilmiştir. Ancak zaman içinde, su depomuzda sızıntılar oluşmuş ve betonarme taşıyıcı sistemde korozyona sebebiyet vermiştir.

Bu duruma istinaden su depolarımızda su kayıplarının yaşanmaması ve hijyenik içme suyuna uygun bir yalıtım uygulaması yaptırmayı planladık. Yaptığımız araştırmalara istinaden en uygun çözümün su depolarımızın içme suyuna uygun PVC membran ile kaplanması olacağını gördük. Sektörde, birçok farklı üretici ve ithalat yapan firmayla görüştük. Bunların sonucunda BTM Polyplan WD 150 PVC membrana karar verdik. BTM Polyplan WD 150 PVC membran, içme suyuna uygun, özel ve resmi kurumlardan tüm belgelere sahip bir üründü.

Malzeme seçiminden sonra diğer en önemli unsur, uygulamayı yapacak firma seçimiydi. Konusunda uzmanlaşmış, iş güvenliğine önem veren, ISG şartlarını sağlayan, yeterli iş gücü ve ekipmana sahip, tecrübeli ve kalifiye işçiliğe sahip firma arayışımız neticesinde, Mavi Depo ile anlaşma sağladık. Mavi Depo, Tara Yalıtım ve Dizayn San. Tic. Ltd. Şti.’nin sadece su depolarında izolasyonu, su deposu yalıtımı konusunda uzmanlaşmış bir firmasıydı. Sözleşmenin yapılmasını müteakip, iş programı belirlenerek uygulamaya geçildi.

Hem malzeme hem de uygulama firması konusunda yanılmadığımızı görmek bizleri ziyadesiyle memnun etti. 750’şer tonluk her bir su deposu yaklaşık 1 hafta gibi bir sürede tamamlandı. Uygulamanın tamamlanmasını müteakip depolara hemen su doldurabilmek en büyük avantajımızdı. Mavi Depo’nun önerisi doğrultusunda, depo tavanlarını da korozyona karşı korumak amacıyla, yine içme suyuna uygun tam elastik çimento esaslı sürme tip yalıtım uygulamasını da yaptırdık. Sika Top Seal 107 tercih ettiğimiz malzeme oldu.

Yaklaşık 1.400 metrekare PVC membran kaplaması, 4,30 metre yükseklik, 14 adet kolon, 13 adet boru, 2 adet betonarme merdiven uygulaması eksiksiz ve kusursuz olarak 2017 yılı Mart ayında tamamlandı.

Su deposu izolasyonunu gerçekleştirdiğimiz günden bugüne, depolarımızda hiçbir sorun yaşamıyoruz. Mavi depo ya referans olmaktan memnuniyet duyarız.

Erhan Koray
İnşaat Mühendisi
Kocaeli Gebze Kömürcüler İhtisas Organize Sanayi Bölgesi
Bölge Müdürü

© Copyright 2018 Mavi Depo Tüm hakları saklıdır.
web tasarım